Mezinárodní konference v Goetheanu


Vážení přátelé,  blíží se velký svátek waldorfské pedagogiky, kterým je konference waldorfské pedagogiky předškolního věku před Velikonoci příštího roku v Goetheanu v Dornachu. Je to první ze tří světových setkání v roce stoletého působení waldorfské pedagogiky, další budou následovat v létě - pro učitele ZŠ v Bangkoku a na podzim pro střední školy v Rio de Janeiru.

Je to výjimečná příležitost poznat své kolegyně skutečně z celého světa, a také se podívat do Mekky waldorfského hnutí Goetheana. Bylo by skvělé, kdyby z České republiky byla přítomna skupinka našich zástupců. Konference bude probíhat zejména v němčině a angličtině, překládat se bude ale i do jiných světových jazyků. Pokud pojede od nás více lidí, můžeme zajistit překlad přednášek nebo i některé pracovní skupiny z němčiny do češtiny (Timo souhlasil, že by jet mohl).

Jet můžete samozřejmě i sólově a vybrat si z nabízených skupin, která je vašemu srdci nejbližší - systém je podobný jako v Semilech. Pokud bychom měli zajišťovat překlad, bylo by dobré, abyste poslali zprávu také na mne, že se zúčastníte (t.smolkova@seznam.cz).

Důležitou otázkou je cena. Uvedená základní cena je pro nás vysoká, je však domluveno s Filipem Reubkem, kterému přihlášky přistanou na stole, že můžete požádat o slevu - pokud požádáte, konferenční poplatek platit nemusíte, pouze jídlo a to by mělo dělat 180 Euro celkem. To už je lepší.

Prosím, neváhejte, je to skutečně výjimečná příležitost, při dalších Waldorf 100 tu nebudeme!!!

Přihláška a program je hned na úvodní stránce IASWECE (www.iaswece.org).

Na hojnou účast se těší,

Táňa