Přechody v dětství

large.jpg

V nakladatelství Franesa vyšla kniha Přechody v dětství - od narození do čtrnácti let.

Křest knihy bude v pátek 18. ledna od 19.30 ve waldorfské školce v Praze na Jarově.

Jste srdečně zváni.

Lednový seminář na Jarově

Biografie pedagoga

Víkendový seminář 18.-20. ledna 2019 na Jarově

Milí studenti semináře pedagogiky 1. sedmiletí. I tentokrát se sejdeme ve školce na Praze 3 na Jarově. Opět mohou přijet i hosté na celý seminář i jednotlivé přednášky.  

Tématem nás provede Wolfgang Sassmannshausen, ovšem struktura bude tentokrát trochu jiná. V pátek budeme začínat (samozřejmě budeme moc rádi, pokud přijedete v co největším počtu) již v 18.00 malými ukázkami z praxe našich kolegyň ze školek. Po krátké přestávce bude od 19.30 následovat slavnostní Křest knihy Přechody v dětství s p. Hradilem, Táňou Smolkovou a snad i krásnou hudební vložkou!

Uměním nás tentokrát bude provázet Lída Mildeová s hudbou a hrou na lyru, kdo máte, přivezte si nástroj s sebou.

Více informací zde.

Online přihláška zde.

Mezinárodní konference v Goetheanu


Vážení přátelé,  blíží se velký svátek waldorfské pedagogiky, kterým je konference waldorfské pedagogiky předškolního věku před Velikonoci příštího roku v Goetheanu v Dornachu. Je to první ze tří světových setkání v roce stoletého působení waldorfské pedagogiky, další budou následovat v létě - pro učitele ZŠ v Bangkoku a na podzim pro střední školy v Rio de Janeiru.

Je to výjimečná příležitost poznat své kolegyně skutečně z celého světa, a také se podívat do Mekky waldorfského hnutí Goetheana. Bylo by skvělé, kdyby z České republiky byla přítomna skupinka našich zástupců. Konference bude probíhat zejména v němčině a angličtině, překládat se bude ale i do jiných světových jazyků. Pokud pojede od nás více lidí, můžeme zajistit překlad přednášek nebo i některé pracovní skupiny z němčiny do češtiny (Timo souhlasil, že by jet mohl).

Jet můžete samozřejmě i sólově a vybrat si z nabízených skupin, která je vašemu srdci nejbližší - systém je podobný jako v Semilech. Pokud bychom měli zajišťovat překlad, bylo by dobré, abyste poslali zprávu také na mne, že se zúčastníte (t.smolkova@seznam.cz).

Důležitou otázkou je cena. Uvedená základní cena je pro nás vysoká, je však domluveno s Filipem Reubkem, kterému přihlášky přistanou na stole, že můžete požádat o slevu - pokud požádáte, konferenční poplatek platit nemusíte, pouze jídlo a to by mělo dělat 180 Euro celkem. To už je lepší.

Prosím, neváhejte, je to skutečně výjimečná příležitost, při dalších Waldorf 100 tu nebudeme!!!

Přihláška a program je hned na úvodní stránce IASWECE (www.iaswece.org).

Na hojnou účast se těší,

Táňa


Listopadový seminář na Jarově

Víkendový seminář 16.-18. listopadu 2018 na Jarově

 Pohádky

Stará moudrost člověka
Jak jim správně rozumět?
Jaký mají pro děti význam?
Jak je dětem vyprávět?

Přednáší Wolfgang Saßmannshausen

Umění:
Iveta Sadecká – modelování

Didaktika:
 W. Saßmannshausen, H. Valová, H. Neubauerová, M. Šílová, T. Smolková

Sobotní večer s Mudr. Hanou Sirotkovou v 19.00:
Sedm životních procesů

Milí studenti semináře pedagogiky 1. sedmiletí. Tentokrát se sejdeme ve školce na Praze 3 na Jarově, kde budeme následující tři společné víkendy. Opět mohou přijet i hosté na celý seminář i jednotlivé přednášky. Sobotní večer bude patřit paní doktorce Haně Sirotkové, která nás bude provázet sedmi životními procesy. V umění se budeme zabývat hlínou s Ivetou Sadeckou ze Semil. Hlavním tématem nás provede Wolfgang Sassmannshausen.

Pozor, novinka! Tentokrát bude možné si objednat stravu také ve školce na Jarově, cena za celé menu je 200 Kč, prosím, hlaste se nejpozději do středy před seminářem. Stravné a ubytování se bude platit v hotovosti na místě.

Přespat je možné ve školce bez přihlášení, ve vlastním spacáku za 50 Kč na noc.

Přihlaste se online nejpozději do středy 14. listopadu.

Online přihláška zde

Říjnový seminář ve Slušticích

Milí studenti semináře pedagogiky 1. sedmiletí. Naše další setkání bude opět ve Slušticích, v mateřské škole Maitrea. Hlavním tématem nás provede Wolfgang Sassmannshausen, v hodinách umění se tentokrát budeme věnovat eurytmii – kdo máte, přivezte si eurytmické cvičky! V sobotní večerní přednášce nás paní Ivana Zejdová seznámí s rolí učitele na waldorfské škole. Ohledně plateb se domluvíte individuálně na semináři.

Ve školce je možnost společného vegetariánského stravování, označte prosím v online přihlášce, zda budete mít zájem. Stravování se platí zvlášť na místě, cena je 150 Kč za oběd s moučníkem a večeří.


Přihlaste se nejpozději do pondělí 15. října. 

Přespat je možné ve školce bez přihlášení, ve vlastním spacáku za 50 Kč na noc.

Na seminář zveme i hosty a to i na jednotlivé přednášky.

Online přihláška zde